Zwycięski projekt z KOLBERGA

Dodano 03 grudnia 2020
Zwycięski projekt z KOLBERGA

Uczennice klasy 3c: Julia Mróz, Paulina Szrejder oraz Marta Wędzińska zajęły pierwsze miejsce w V edycji prośrodowiskowej kampanii edukacyjnej. Opiekunem uczennic był pan profesor Piotr Maluśki. Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” była edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie. Licealistki stworzyły projekt pt. „Przyjaciel Natury” razem z bohaterami bajki „Kubuś Puchatek”, którego adresatem są uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej. Cykl obejmował 6 lekcji: Wprowadzenie, Dbamy o rośliny i zwierzęta, Dbamy o segregację śmieci, Oszczędzamy wodę i energię, Chcemy oddychać świeżym powietrzem, Podsumowanie projektu. Dziewczęta przygotowały różnorodne pomoce metodyczne, m.in.: teatrzyk, kolorowanki, filmiki, rebusy, karty pracy, karty do zbierania odznak, które mają pomóc w zdobyciu nowych kompetencji ekologicznych przez młodych uczestników.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 2 grudnia 2020 roku podczas wirtualnej Uroczystej Gali, prowadzonej poprzez platformę ZOOM. Niezwykle barwne i bogate metodycznie rozwiązania zaowocowały zwycięstwem licealistek z KOLBERGA. Dziewczyny zostały nagrodzone komputerami, a nasza szkoła otrzymała 3500 zł oraz okolicznościowy grawerton.

Warto zapoznać się z bogactwem ekologicznych pomysłów, które stworzyły licealistki z KOLBERGA… a przede wszystkim wdrożyć projekt, aby świadomość ekologiczna nieustannie wzrastała.

Śladami średniowiecza
17 kwietnia 2024