Aktualności biblioteki

21 kwietnia 2022

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

10 marca 2022

Nowości książkowe w bibliotece

Z myślą o Was biblioteka szkolna zakupiła wiele ciekawych i poczytnych książek z różnych dziedzin wiedzy.

22 lutego 2022

Święto Patrona Szkoły

W lutym tradycyjnie obchodzimy Święto Patrona naszej Szkoły Oskara Kolberga.

11 stycznia 2022

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

W grudniu 2021 roku po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto państwowe - Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.

20 grudnia 2021

Świąteczne podziękowanie

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za włączenie się do świątecznej zbiórki darów dla dzieci z ubogich rodzin, organizowanej przez bibliotekę szkolną wraz z samorządem uczniowskim i szkolnym kołem PCK.

03 grudnia 2021

„Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie”

Idą święta … Dla jednych bardziej radosne, dla innych mniej… Ale Ty możesz sprawić, że na niejednej twarzy pojawi się uśmiech i radość! Jak co roku uczniowie Kolberga włączają się do akcji pomocy najuboższym.

16 listopada 2021

Literaccy Patroni Roku 2021

Decyzją Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Patronami Roku 2021 zostali ustanowieni: Tadeusz Różewicz, Krzysztof Kamil Baczyński, Cyprian Kamil Norwid i Stanisław Lem.