Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dodano 27 czerwca 2015
Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

„Wreszcie najwspanialszy moment w każdej wspinaczce.
Chwila, kiedy od szczytu dzieli mnie już tylko kilka kroków,
kiedy wiem, że już nic nie stanie mi na przeszkodzie,
kiedy wiem, że zwyciężyłem”

Jerzy Kukuczka

Nie było w piątek 26 czerwca wśród uczestników uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego 2014/2015 osoby, która wyszłaby z auli szkolnej w poczuciu, że minione 10 miesięcy było czasem straconym. Goście, profesorowie, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie – wszyscy – wsłuchując się w słowa Pani Dyrektor Małgorzaty Andersz, poddając refleksji minione miesiące, tygodnie i dni – mogliśmy się przekonać, że każdy z nas odniósł sukces – a wszystko dzięki wspólnym działaniom. Podejmowaliśmy trudy dydaktycznej, wychowawczej, organizacyjnej pracy i wnikliwej, sumiennej nauki, doskonaliliśmy swoje talenty, rozwijaliśmy pasje, razem poszukiwaliśmy odpowiedzi na nurtujące pytania. Imponująco brzmiała lista osiągnięć Uczniów, którą prezentowała Pani Dyrektor a rzesza nagrodzonych za wyniki w nauce (aż 92 licealistek i licealistów z klas pierwszych i drugich) napawała dumą. Gościem specjalnym tegorocznego zakończenia roku była Młodzież z Izraela oraz ich opiekun dr Shmulik Lahre – grupa od kilku dni gości w Polsce w ramach wymiany młodzieży pomiędzy naszą szkołą a izraelską organizacją pozarządową I&EYE.

W trakcie uroczystości społeczność szkoły podziękowała Pani Profesor Weronice Hemmerling-Brzezińskiej za lata współpracy, promowanie aktywności fizycznej i serce okazywane uczniom naszego liceum - za wszystko DZIĘKUJEMY!

Podczas spotkania zostały także wręczone nagrody: w konkursie na nowe logo szkoły, które będzie eksponowane na bluzach sportowych – pierwsze miejsce zajął Mateusz Spławski z klasy 3c oraz za najwyższe średnie wśród uczniów klas pierwszych i drugich a także osiągnięcia dydaktyczne – luksusowymi fotelami biurowymi ufundowanymi przez Prezesa firmy Bejot  Pana Dariusza Wilka nagrodzono: Paulinę Nowak z kl. 1a, Arkadiusza Buchowskiego z kl. 2e oraz Jakuba Wąsika z kl. 2a (Jakub osiągnął najwyższą średnią ocen w szkole – aż 5,78!).

Artystyczny finał akademii przeniósł nas w wakacyjny nastrój – szkolny zespół w składzie: Tomasz Kiliańczyk, Wojciech Szajek, Marcin Wasielewski, Patryk Wojciak razem z wokalistami Joanną Bartkowiak i Piotrem Szymczakiem - zaprezentował utwory, które dodały nam słońca w całym mieście… DZIĘKUJEMY!

Pięknych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: prof. Robert Padurek

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024