« powrót 04 stycznia 2018

Wyprawa w Góry Suche

17.12.2017 roku, o godzinie 7:23, klasa 1C wyruszyła na niezwykłą wycieczkę świąteczną w Góry Suche.

Podróż rozpoczęła się trwającą 3 godziny jazdą pociągiem do Wałbrzycha, odpoczynkiem przed długą i żmudną wędrówką, jaka miała nastąpić. Dwugodzinna piesza trasa, choć męcząca i wymagająca kondycji fizycznej, obfitowała w malownicze krajobrazy - nierzadko robiliśmy przystanki, żeby nacieszyć oczy wszechobecnym pięknem natury!

Po zakwaterowaniu i odpoczynku w “Andrzejówce” przyszedł czas na “krótki” spacer rekreacyjny, kolejną okazję do podziwiania piękna natury, a także nacieszenia się śniegiem, występującym tam w znacznie większych ilościach niż w Wielkopolsce. Szczególnie zapadły nam w pamięć Cerkiew w Sokołowsku i bitwa na śnieżki na stromym zboczu.

Równo o 18:03 rozpoczęła się najważniejsza uroczystość tego dnia - wigilia klasowa. Czas spędziliśmy w przyjemnej atmosferze wzajemnych życzeń, jedzenia i wymieniania się drobnymi upominkami. Zabawa trwała do białego rana (to jest, do ok. 12 w nocy, gdy wszystkich zmorzył sen).

Następny dzień był niestety dniem ostatnim - zwarci i gotowi, koło południa wyruszyliśmy  w drogę powrotną, napawając się po raz ostatni świeżym górskim powietrzem i bliskością natury. Wałbrzych opuściliśmy szczęśliwi, bogatsi o nowe doświadczenie i silniejsze więzi w klasie. Ostatecznie podróż zakończyła się o 18:50, gdy pociąg dojechał do Kościana.

Byliśmy zadowoleni z wycieczki, choć nie spodziewaliśmy się tego, jakiej sprawności fizycznej będzie ona wymagała. Z pewnością weźmiemy ten fakt pod uwagę w przyszłym roku!

 

Maja Czapla

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka