« powrót 06 czerwca 2019

Wyprawa do Świeradowa Zdroju, Pragi i Drezna - kl. 2a i 2g

W dniach od 28 do 31 maja 2019 r. klasa IIA oraz IIG uczestniczyły w wycieczce klasowej do Pragi, Drezna i na Dolny Śląsk (Świeradów, Góry Izerskie) pod opieką prof. Jacka Bartkowiaka, prof. Barbary Grzelki oraz prof. Roberta Padurka.

W dniach od 28 do 31 maja 2019 r. klasa IIA oraz IIG uczestniczyły w wycieczce klasowej do Pragi, Drezna i na Dolny Śląsk (Świeradów, Góry Izerskie) pod opieką prof. Jacka Bartkowiaka, prof. Barbary Grzelki oraz prof. Roberta Padurka.

Wczesnym, wtorkowym rankiem wyjechaliśmy w celu zakwaterowania się w świeradowskim domu wypoczynkowym „Pod Wyciągiem” oraz wyprawy w Góry Izerskie. Niestety poprzez pogodę musieliśmy zrezygnować z tych planów, co pan prof. Padurek zrekompensował nam grillem i uraczył nasze podniebienia smacznymi kiełbaskami, po czym uczniowie udali się na spoczynek.

Na szczęście następnego dnia pogoda się polepszyła i planowo wraz z naszą przewodniczką, panią Jadwigą, zwiedzaliśmy Drezno. Największą część czasu spędziliśmy na zwiedzaniu kompleksu pałacowego Zwinger, gdzie zobaczyliśmy m.in. Galerię Dawnych Mistrzów, Galerię Porcelany, a także szczególnie ciekawą dla uczniów Galerię Matematyczno – Fizyczną pełną różnych przyrządów do doświadczeń fizycznych oraz geograficznych. Mimo utrudnień podczas wyjazdu z miasta humor wszystkim dopisywał.

Trzeciego dnia po wczesnej pobudce wyruszyliśmy do Pragi, gdzie na samym początku nacieszyliśmy oczy eksponatami w Muzeum Miniatur. Następnie poszliśmy w kierunku praskiego rynku, po drodze mijając m.in. katedrę, zamek oraz Most Karola. Po powrocie do ośrodka, dla chętnych uczniów pojawiła się możliwość wyruszenia na spacer w Góry Izerskie. Pomimo zmęczenia najwytrwalsi podjęli się tej wyprawy i wrócili z uśmiechem na ustach, który przeczył towarzyszącemu im wcześniej wysiłkowi.

Ostatniego dnia po wymeldowaniu się z DW „Pod Wyciągiem” wyjechaliśmy w kierunku Kościana. W drodze tej jednak zahaczyliśmy o Zamek Frydland oraz Zamek Czocha, gdzie dowiedzieliśmy się wiele na temat tych starodawnych budowli. Po tym w końcu ruszyliśmy w stronę domu, gdzie z utęsknieniem wyczekiwały nas nasze rodziny.

 

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka