Wyprawa do Budapesztu

Dodano 14 czerwca 2018
Wyprawa do Budapesztu

Dnia 5.06.2018 roku, klasy 1e oraz 1g rozpoczęły wycieczkę do Budapesztu. Opiekunami byli pani prof. Małgorzata Bartkowiak, prof. Barbara Grzelka, prof. Janina Wawrzyniak oraz pan prof. Adam Rogalla. Mimo długiej jazdy autobusem, uczniowie wciąż byli podekscytowani wyjazdem, zwłaszcza kiedy czas można spędzić z taką ekipą!
            Pierwszego dnia zwiedzania, pod opieką pani przewodnik- Teresy Cordas, klasy miały możliwość wjechać wyciągiem krzesełkowym na Górę Św. Jana. Panorama zachwycała wszystkich uczestników wycieczki. Nastęonym punktem wycieczki był Kościół Św. Macieja, o którym pani przewodnik opowiedziała bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy także rezydencję prezydenta Węgier- Janosa Adera, stamtąd pojechaliśmy na Górę Gellerta. Czas wolny otrzymaliśmy na największej hali targowej w Budapeszcie, gdzie każdy z nas miał okazje zakupić pamiątki dla rodziny oraz bliżej poznać tamtejszą kulturę. Atrakcją wieczoru był rejs statkiem po Dunaju. Ten punkt wycieczki, zakorzenił się w pamięci każdego z uczestników najbardziej ze względu na cudowne oświetlenie budynków oraz klimat miasta nocą.

Dzień drugi licealiści rozpoczęli od zwiedzania urokliwego miasteczka Szantendre, w którym znajdowało się muzeum marcepanu. Zobaczyli także słynny plac Millenium, rzeźbę Galla Anonima, najstarszą kolej podziemną w kontynentalnej części Europy oraz sławny deptak w Budapeszcie- Vaci.

Dzięki wspaniałemu programowi wyjazdu, ustalonego przez pana prof. Adama Rogallę oraz panią Teresę Cordas, wycieczka ta umożliwiła zobaczyć piękny Budapeszt, nie tylko za dnia, ale i nocą, zachwyciła sympatią Węgrów do Polaków, a przede wszystkim dała możliwość na bliższe poznanie siebie nawzjem, a także wychowawców. Uczniowie poczuli już ducha wakacji! Było wesoło i pięknie! :)

Kolberg na Eurolidze!!!
22 marca 2024