« powrót 22 grudnia 2019

Wycieczka klasy IIC oraz Ic1 do Wrocławia

W dniu 18 grudnia 2019 r. klasa IIC oraz klasa Ic1 uczestniczyły pod opieką wychowawców – p. prof. Hanny Woźnej-Gil, p. prof. Elżbiety Książyk, p. prof. Adama Rogalli oraz p. prof. Roberta Padurka w wycieczce dydaktyczno-integracyjnej do Wrocławia.

Zwiedzanie starego miasta we Wrocławiu odbyło się wraz z licencjonowanym przewodnikiem p. Romanem Pawłowskim, który w ciągu kilku godzin starał się pokazać najciekawsze i najcenniejsze zabytki Wrocławia oraz przybliżyć historię miasta i regionu Dolnego Śląska. Uczestnicy mogli więc podziwiać piękno i historię gotyckiej katedry na Ostrowie Tumskim, liczne kościoły i inne monumentalne gmachy w mieście, pomniki związane z historią miasta, Uniwersytet Wrocławski, urokliwe kamieniczki w centrum miasta czy gotycko-renesansowy ratusz na wrocławskim rynku. Dodatkowego uroku dodawały odnogi Odry oraz liczne, często zabytkowe mosty, których w mieście jest ponoć 351. Od przewodnika dowiedzieliśmy się również, że z miastem związanych jest aż 10 noblistów.

Ostatnim punktem programu był wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, odbywający się na Starym Rynku, przylegającym do niego Placu Solnym oraz ulicy Świdnickiej i Oławskiej.

Cały obszar starego miasta był udekorowany, przyozdobiony tysiącami lampek, wypełniony licznymi stoiskami z różnymi potrawami i produktami, ciekawymi pamiątkami, często z różnych państw.

Wielu dokonało znacznych zakupów, szczególnie tradycyjnych, trudniej dostępnych produktów.

Dzięki oddaniu kilka dni temu kolejnych odcinków drogi ekspresowej S5 pomiędzy Poznaniem i Wrocławiem, czas naszej podróży do stolicy Dolnego Śląska się znacznie skrócił.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka