Wspaniała Młodzież zagrała Wspaniałego Mrożka

Dodano 17 marca 2017
Wspaniała Młodzież zagrała Wspaniałego Mrożka

„Przedstawienie ubawiło, zachwyciło i wzbudziło refleksje”, „groteska to jest to, co TYGRYSY lubią najbardziej”, „mistrzostwo”, „poprzeczka postawiona wysoko – trudny, długi groteskowy tekst zagrany perfekcyjnie”, „wspaniale dopracowane widowisko” – to tylko kilka wypowiedzi, jakie można było usłyszeć po czwartkowej premierze „Męczeństwa Piotra Ohey’a”. Kolbergowicze - aktorki i aktorzy, którzy podjęli się wyzwania, rzeczywiście mistrzowsko wcielili się w swoje role… a zadanie naprawdę nie było łatwe. Groteska okraszona absurdem – obecne w słowach, gestach, kreacjach postaci – napędzały fabułę a momentami budowały napięcie. Wizyty rzeczywistych postaci w mieszkaniu Państwa Oheyów – m. in. urzędnika, poborcy, nauczycielki, sekretarza ministerstwa, szefa trupy, starego myśliwego, naukowców, przeradzały się w pełną ironii grę z losem… a wszystko to na oczach dzieci i przed drzwiami prowadzącymi do łazienki… kryjówki tygrysa. Lęk łączył się z komizmem, groza z humorem, a rzeczywistość z iluzją… zabawa była przednia, na scenie… i na widowni – co można było usłyszeć w trakcie premiery i po niej.

Praca z całym teatralnym zespołem była dla mnie wspaniałym wyzwaniem a zarazem niezwykłą przygodą – odskocznią od rzeczywistości (zapewniam, że czasem dobrze jest powalczyć z tygrysem łazienkowym). Gratuluję wszystkim aktorkom i aktorom, którzy zmierzyli się z tekstem Mrożka i byli otwarci na współpracę… dzięki Wam na twarzach widzów pojawił się uśmiech.

Żaden tygrys Wam (Nam) niestraszny.

Wojciech Morawski

W PRZEDSTAWIENIU WYSTĄPILI :

Piotr Ohey – Tomasz Olejnik, kl. 1a

Ohey’owa – Weronika Wojciechowska, kl. 1f

Jaś Ohey – Tymoteusz Lis, kl. 1f

Syn Starszy (Córka) – Paula Orłowska, kl. 2d

Córka – Adrianna Czaplicka, kl. 2d

Urzędnik – Weronika Sałapatek, kl. 1f

Poborca – Adam Chudziński, kl. 3f

Naukowiec – Wiktoria Skrzypek, kl. 2d

Szef Trupy – Julia Dziaczyszyn, kl. 2e

Sekretarz protokołu – Wiktoria Glinkowska, kl. 1e