« powrót 18 grudnia 2019

WISIENKA NA TORCIE

W środę, 4 grudnia, klasa 1d1 wraz z 2f wybrały się pod opieką wychowawców – p. prof. Agnieszki Podgórskiej i p. prof. Janusza Grupińskiego oraz p. prof. Moniki Kułakowskiej na wspaniałą, całodniową wycieczkę do Wrocławia.

Gdy byliśmy już na miejscu, przywitał nas przewodnik, który bardzo ciekawie opowiadał, organizując konkursy i prezentując anegdoty. Oprowadził nas po wartych obejrzenia miejscach uniwersyteckiego miasta. Mieliśmy okazję szukać symbolicznych krasnali, jednocześnie zwiedzając przepiękne, wrocławskie uliczki. Później przyszedł czas na posiłek, dlatego godzinę spędziliśmy w Galerii Dominikańskiej, co jeszcze bardziej nas zintegrowało.

Ważnym punktem wycieczki było również centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Hydropolis zostało otwarte w grudniu 2015 roku. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie – wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Zbiornik pełnił swą pierwotną funkcję do 2011 roku, kiedy to został wyłączony z użytku. Po przeprowadzeniu niezbędnych remontów i rewitalizacji, budowlę przekształcono w Centrum. Niesamowicie przedstawione przez panią przewodnik ciekawostki i informacje całkiem nas pochłonęły.

Wisienką na torcie tego wyjazdu był wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy, gdzie poczuliśmy prawdziwą magię świąt. Rynku po prostu nie dało się nie zauważyć, był pięknie udekorowany i był pełen najróżniejszych stoisk z pysznym jedzeniem, bombkami oraz pamiątkami, dlatego nasze portfele po tym wyjeździe były na pewno o wiele lżejsze.

                                                                             Alicja Flak, Tomasz Jąder, Maja Włodarczak, kl. 1d1

                                                                             Zdjęcia: Daria Walachowska, kl. 2f

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka