Szkolna Kampania Antynikotynowa

Dodano 18 maja 2015
Szkolna Kampania Antynikotynowa

Już niedługo - 31 maja 2015r. obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu. Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Psycholog i pedagog szkolny w związku z tym ważnym dniem ogłaszają konkurs: Szkolna kampania antynikotynowa – przyłącz się! Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu profilaktycznego.

Przestrzeganie przed nałogiem  wymaga rzetelnego mówienia o skutkach, przypominania, pokazywania, przemawiania do emocji. Kolbergowicze – wypowiedzcie się zatem! Jaki jest Was pomysł na to, by przekonać rówieśników do życia bez  papierosów? Jak postrzegacie kwestię nadużywania nikotyny? Jakie dostrzegacie konsekwencje palenia papierosów (także elektronicznych!), które mogą stać się podstawą szkolnej kampanii antynikotynowej?

Pamiętajcie, że dobra kampania społeczna ma skłaniać do refleksji, budzić emocje, nie może być oczywista w swojej wymowie. Minimum słów, maksimum treści!

Konkurs ma charakter klasowy – tzn. kampania w formie plakatu (rysunek/zdjęcie/ kolaż – technika dowolna) ma być dziełem grupowym, który możecie przygotować podczas lekcji wychowawczej. Oceniana będzie zarówno wartość merytoryczna, jak i estetyczna przygotowanych prac. To, który obszar problemowy związany z nikotyną uczynicie bazą kampanii zależy wyłącznie od Was.

Pomocne informacje można znaleźć na stronie: http://jakrzucicpalenie.pl/

A inspiracją niech będą przykładowe antynikotynowe kampanie społeczne. Bo przekonywanie do zdrowego stylu życia nie musi być nudne. Udowodnijcie to!

Gotowe postery należy dostarczyć do pedagoga lub psychologa szkolnego do dnia 2.06.2015r. (wtorek).

Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda – także o charakterze klasowym :)

Zachęcamy do udziału!

Karolina Morawska, psycholog szkolny