« powrót 22 grudnia 2019

Świąteczna wyprawa do Berlina

Dnia 10 grudnia br. klasa IIE i klasa ID pod opieką wychowawców - Pani Profesor Jadwigi Świstak i Pana Profesora Adama Rogalli oraz nauczycieli - Pani Profesor Urszuli Iwaszczuk oraz ks. Krzysztofa Gogóła odbyły dydaktyczno-integracyjną wycieczkę.

Mimo delikatnego opóźnienia podczas wyjazdu udało się dojechać do Berlina. Podróż minęła bardzo szybko i w miłej atmosferze. Pierwszą częścią wycieczki była wizyta przy Bramie Brandenburskiej - uznawanej za jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Berlina, która jest symbolem Pokoju i Wolności. To właśnie przy niej zrobione zostały zdjęcia klasowe. Następnie uczniowie przemieszczając się aleją Unter den Linden mogli przypatrywać się m.in. eleganckim hotelom, restauracjom, bankom. Dodatkowo udało się klasom ujrzeć wnętrze najstarszego uniwersytetu w Berlinie - Uniwersytetu Humboldtów. Po czasie zwiedzania nadszedł czas na przyjemności. Uczniowie zostali zaprowadzeni na jarmark bożonarodzeniowy przy Alexanderplatz. W tym miejscu dostali sporo czasu wolnego, który okazał się wystarczający, aby zwiedzić jarmark, zjeść niemiecką przekąskę, pojeździć na łyżwach, czy zrobić sobie wspaniałe zdjęcia. Dodatkową atrakcją był znajdujący  się w pobliżu Primark.

Po zakupach i wizycie na jarmarku, który wprowadził świąteczny nastrój nadszedł czas powrotu do domu. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili szczęśliwie do domu.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka