Świąteczna Zbiórka Żywności XI 2023

Dodano 27 listopada 2023
Świąteczna Zbiórka Żywności XI 2023

Pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” przeprowadzona została 27 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbyła się w dniach 24-25 listopada w ponad 2000 sklepów największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepów w ponad 550 miastach w całej Polsce.

Na terenie naszego miasta Świąteczna Zbiórka Żywności przeprowadzona została w dwóch dniach: w piątek 24.11.2023 r. w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w sobotę, w dniu 25.11.2023 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00.

Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Wielkopolski Bank Żywności w Poznaniu) przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”. Partnerem strategicznym akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick”.

W zbiórce żywności uczestniczyło 46 wolontariuszy – uczniów różnych klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 2 supermarkety na terenie Kościana: Kaufland oraz Lidl.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów długoterminowych produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły w naszym regionie.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024