« powrót 14 lutego 2019

Seed Holden koncertował w KOLBERGU

Tegoroczne walentynki ubogaciły niecodzienne dźwięki… a to za sprawą klimatycznego koncertu.

Od samego rana korytarze szkolne wypełnione były czerwonymi odcieniami – stroje, serduszka a także kwiaty przypominały, że (nie tylko!) dziś serdeczności  warto sobie okazywać.

Poczta walentynkowa, serduszkowe kotyliony, konkursy przygotowane przez Samorząd Uczniowski podkreślały wyjątkowy nastrój dnia i przygotowywały na kulminacyjny moment – koncert.

Spotkanie w auli prowadził pan Karol Flak – inicjator przedsięwzięcia, który zaprezentował projekt "Gramy w mieście" i przedstawił wykonawców.

W pierwszej części koncertu wystąpili znani KOLBERGOWICZOM muzycy – zespół „Twoja była” – jak zawsze byliśmy zachwyceni! Bardzo dziękujemy! Druga część to reczital chorwackiego artysty – Seeda Holdena. Melancholijne i marzycielskie utwory w nurcie alternatywny folk, americana śpiewane przy wtórze gitary akustycznej i harmonijki  zostały bardzo serdecznie przyjęte przez słuchaczy. Przenieśliśmy się w świat melancholijny, a zarazem pełen energii. Szybko nawiązała się interakcja między gitarzystą a publicznością – momentami wręcz chór Kolbergowiczów towarzyszył artyście.

Na podsumowanie artystycznej uczty przygotowana była niespodzianka – Seed Holden wystąpił wspólnie z muzykami z zespołu „Twoja była”. Wysłuchaliśmy znanej ballady rockowej „Knocking on heaven's door” – była moc!

Dziękujemy za niezwykłe spotkanie – koncert otwierał serca, radował duszę i powodował uśmiech na twarzy!

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Robert Padurek
Patrycja Ganczarek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka