Sąd nad Jackiem Soplicą

Dodano 05 lutego 2019
Sąd nad  Jackiem Soplicą

5 lutego klasa IIF wraz z wychowawcą p. prof. Moniką Kułakowską wybrała się do sądu, by wziąć udział w symulacji rozprawy sądowej. Tematem rozprawy było rozwiązanie kwestii winy Jacka Soplicy w związku z morderstwem Stolnika Horeszki oraz domniemanym spoufaleniem się z Moskalami. W rolę sędziego wcielił się Adam Stryjakowski. Wtórowali mu w roli ławników Maja Lemańska i Patryk Filipowicz. Protokolantem rozprawy został Mikołaj Biały. Dzięki pomocy Pani Sędzi Olszewskiej oraz świetnemu przygotowaniu uczniów rozprawa wypadła bardzo dobrze. Wszyscy obecni na sali stanęli na wysokości zadania, dokładnie zapamiętując swoje role jak i pokazując ukryte zdolności aktorskie. Prokurator tak samo jak Obrońca wykazali się zdolnością zadawania celnych pytań, a Sędzia doskonale oddał powagę odgrywanej roli. W pozostałe role wcielili się uczniowie: Mateusz Chrastek (Jacek Soplica), Gabriela Szudra (Prokurator), Natalia Walkowiak (Obrońca), Marta Rybczyńska (Sędzia Soplica), Anna Kasperek (Stolnik), Agata Cieślik (Gerwazy).

Życzenia Wielkanocne
26 marca 2024