Recenzja filmu „Najlepszy”

Dodano 14 maja 2018
Recenzja filmu „Najlepszy”

10 kwietnia 2018 r. uczniowie klas I i II zostali zaproszeni przez Urząd Miasta na projekcję poruszającego filmu polskiej produkcji pt.: „Najlepszy”. Film ten opowiada prawdziwą historię Polaka, Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek.  Jednak jego największym zwycięstwem była wygrana walka z okrutnym nałogiem i ze swoimi słabościami.

Historia Górskiego jest bardzo poruszająca i trudno jest po obejrzeniu filmu przejść do normalnych zajęć szkolnych. Dlatego pani psycholog i pani pedagog oraz nauczyciele poloniści ogłosili konkurs na  recenzję filmu „Najlepszy”.

Wybrane zostały trzy najlepsze , których fragmenty pozwolę sobie zacytować.

Fragmenty  trzech wyróżnionych recenzji:

„Oglądając film, ma się wrażenie, jakby znajdowało się we wnętrzu umysłu i sercu bohatera, widząc wszystkie jego uczucia, emocje, pokusy, silna wolę oraz wielką wytrwałość i determinację (…) Film ukazuje odbiorcy, jaka ważną rolę w życiu stanowi cel. To właśnie on pozwala człowiekowi wydostać z największych kłopotów.”

„Rozpoczęłam seans z przeświadczeniem, że przyszłam obejrzeć kolejny przerysowany film o uzależnieniu. Nastawiłam się na półtoragodzinną chwilę przyjemności, o której zapomnę zaraz po przejściu przez drzwi kina. Naprawdę się zdziwiłam, gdy odkryłam, że nie jest to kolejny schematyczny film o narkomanach.(…) Historia dogłębnie porusza, motywuje do walki z własnymi słabościami i pokazuje, że wiele można dokonać wkładając w coś wiele wysiłku i serca”.

„Chyba każdemu  z widzów udziela się atmosfera filmu. W niektórych momentach kibicujemy głównemu bohaterowi, a w innych staramy się mu doradzić i sami zastanawiamy  się, jak postąpilibyśmy  w jego sytuacji. (…) Ten film niesie za sobą – co najważniejsze – jedno konkretne i dobitne przesłanie, które warto wyartykułować na zakończenie tej recenzji – nigdy się nie poddawajmy, a osiągniemy nieosiągalne.”

Uczniowie, których recenzje są „najlepsze” otrzymują ocenę celującą z języka polskiego(ocena bieżąca).

Gratulujemy:

- Julii Skorackiej z klasy 1 e

- Julii Nowackiej z klasy 2 f

- Tymoteuszowi Lisowi  z klasy 2 f.

Pozostałym uczniom dziękujemy  za bardzo interesujące recenzje oraz udział w konkursie.

K. Szymanowska i M. Bosy

Śladami średniowiecza