Podsumowanie Ligi Klas po I semestrze

Dodano 02 lutego 2016
Podsumowanie Ligi Klas po I semestrze

Z końcem ferii zakończył się nie tylko pierwszy semestr nauki w Kolbergu, ale również I semestr współzawodnictwa i zabawy w turnieju Liga Klas. Uczniowie większości klas z zapałem i ogromnym zaangażowaniem brali udział w kolejnych konkurencjach pokazując zgranie klasy, sprawność ruchową, zdolności plastyczne, artystyczne i organizacyjne, talenty aktorskie, pomysłowość, a także wiedzę z różnych dziedzin. Klasy zrealizowały w I semestrze 11 zadań, wśród których były m.in. konkursy wiedzowe (o historii szkoły i znanych nauczycielach, konkurs historyczny nt. II wojny światowej), akcje ekologiczne (zbiórka makulatury, starych płyt CD), działania prozdrowotne (wykonanie plakatów pod hasłem „Życie bez dopalaczy”), działania artystyczne (przygotowanie wieńcy świątecznych), działania promujące czytelnictwo, a także zabawa w konkurencjach rekreacyjno-sportowych.

Po I semestrze na pierwszym miejscu znalazła się klasa IId, a tuż za nią kolejno klasy Ia i IIa. Jak pokazała zeszłoroczna Liga Klas, wszystko jeszcze może się zmienić, tym bardziej, że w II semestrze rozegranych zostanie jeszcze więcej konkurencji. Dlatego też zachęcamy wszystkie klasy do dalszego współzawodnictwa, jednocześnie informując o nagrodzie specjalnej (jeden dzień bez pytania i kartkówek) dla klasy, która od bieżącego podsumowania (po 11 konkurencjach) do ostatecznego podsumowania Ligi Klas najbardziej poprawi swoje miejsce w klasyfikacji. W przypadku, gdy będzie więcej klas o takim samym wzroście w klasyfikacji, dodatkowo będzie brany pod uwagę wzrost w punktacji.

Anna Kwaśniewska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024