POD jest lepsze niż NAD (?)

Dodano 11 listopada 2014
POD jest lepsze niż NAD (?)

Pod jest lepsze niż nad (?)

Kolejna debata za nami.

W środę 5 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w Kolbergowskiej Debacie Oksfordzkiej. Zespoły w składzie: Zuzanna Braszak (2g), Paweł Linke, Dariusz Piotrowski i Mikołaj Ciseł (2f) - propozycja oraz Karolina Lembicz, Klaudia Woźniak, Maria Wojciechowska (3g) i  Jakub Wąsik (2a) -  opozycja stoczyli niesamowity pojedynek debatancki na temat: Pod jest lepsze niż nad.

Znakomite przygotowanie merytoryczne, nietuzinkowe pomysły i retoryka na najwyższym poziomie pozwoliły nam na rozkoszowanie się debatancką sztuką słowa.

Podczas środowej debaty, gościliśmy dwóch absolwentów naszej szkoły: pana Jędrzeja Markiewicza oraz pana Jana Pawlickiego, którzy jako ekspert i marszałek poprowadzili debatę. Panowie dziś są studentami dziennikarstwa na UAM. Kontynuują Kolbergowską tradycję debat oksfordzkich, działają jako instruktorzy w studenckim kole debat oksfordzkich.

Kolbergowiecze, jeśli spodobała się Wam  taka forma intelektualnej zabawy i chcielibyście zmierzyć się ze swoimi predyspozycjami i publicznymi wystąpieniami, zapraszamy na warsztaty Kolbergowskiego Klubu Debat Oksfordzkich. Zapisy u pani prof. Joanny Głowackiej-Wieczorek.

Zachęcamy do kontynuowania wspanialej tradycji debatowania.

To wspaniała przygoda intelektualnej zabawy.

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024