« powrót 12 listopada 2020

Ostatnie pożegnanie

"Odszedłeś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciał, swym odejściem smucić... tak jakbyś wierzył w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić" Ks. J. Twardowski

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość

o śmierci naszego długoletniego pracownika, trenera  pokoleń kościaniaków, oddanego miejskiemu sportowi nauczyciela

I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga  w Kościanie

Janusza Stypińskiego

Odszedł od nas człowiek

wyjątkowej

życzliwości i pracowitości, zaangażowany w pracę zawodową,

oddany swej pracy nauczyciel  wychowania fizycznego.

Swoją pracą i życiem zasłużył na szacunek i miejsce w pamięci

wszystkich, którzy zetknęli się z nim i byli jego uczniami.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pełen empatii i szacunku wobec innych.

Wyrazy szczerego współczucia i słowa otuchy z powodu śmierci pana Janusza Stypińskiego

składają

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie

I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga  w Kościanie

UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE odbędą się w czwartek, 19 listopada br. - godz. 10.00 - Msza św. w kościele Farnym, godz. 11.00 pożegnanie na cmentarzu komunalnym w Kościanie.

Profesor JANUSZ STYPIŃSKI  był absolwentem KOLBERGA (rocznik 1978), absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, trenerem II klasy piłki nożnej, skarbnikiem, wiceprezesem a od 2017 roku prezesem Uczniowskiego Klubu Sportowego „HELLADA”, koordynatorem i organizatorem szkolnych imprez sportowych miasta Kościana. Swoją nauczycielską ścieżkę życia rozpoczął w 1983 roku w Szkole Podstawowej w Kiełczewie, w latach 1984-1996 pracował w Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach, od 1 września 1996 roku kształcił młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie.