Obozy narciarskie 2016

Dodano 02 lutego 2016
Obozy narciarskie 2016

W trakcie ferii zimowych uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie mieli możliwość wzięcia udziału w tradycyjnym obozie narciarsko-snowboardowym, organizowanym po raz kolejny od wielu lat. Organizatorem wyjazdu był UKS „Hellada” przy I LO w Kościanie, instruktorami: prof. Zbigniew Bernard, Marcin Bernard a kolejnym opiekunem prof. Robert Padurek.

Tym razem odbyły się dwa turnusy, obydwa zrealizowane zostały za granicą naszego kraju. Pierwszy obóz odbył się w dniach od 15. 01 – 24. 01. 2016 r. w Val d’Allos w Alpach Prowansalskich we Francji. W wyjeździe uczestniczyło 28 osób. Doskonale przygotowane trasy narciarskie znajdowały się na poziomie powyżej 2000 m n.p.m. Pomimo stosunkowo silnego mrozu aura była sprzyjająca.

Hotel, w którym zakwaterowani byli uczestnicy obozu, znajdował się bezpośrednio przy stoku narciarskim. W hotelu znajdował się również basen i sauna.

Dotarcie do miejsca zakwaterowania we Francji wiązało się z przejazdem przez kilka państw i pokonanie znacznych odległości.

Drugi obóz odbył się w drugim tygodniu ferii w dniach od 25. 01 – 31. 01. 2016 r. w Górach Orlickich w Czechach. Uczestniczyło w nim 25 osób. Uczniowie mogli na obozie uczestniczyć w szkoleniu dotyczącym podstaw nauki jazdy na nartach i desce snowboardowej jak również brać udział zajęciach dotyczących doskonalenia techniki jazdy. Uczestnicy obozu przebywali na stokach w Destne, Zieleńcu oraz Jańskich Łaźniach. Ponadto w porze wieczornej przygotowane zostały dla nich dodatkowe atrakcje takie jak: zwiedzanie miasta Nove Mesto nad Metuji, bowling, pobyt na basenie w Kudowie-Zdroju.

W dniu 30 stycznia wszyscy uczestnicy obozu przebywali w Zieleńcu. Część z nich wzięła udział w ogólnopolskich zawodach „Red Bull - Zjazd na krechę”. Zawody zorganizowane zostały w czterech kategoriach: narciarstwo zjazdowe kobiet, narciarstwo zjazdowe mężczyzn, snowboard kobiet i snowboard mężczyzn. Do finału zakwalifikowały się z naszego liceum: Magdalena Dudziak z klasy IIA (narciarstwo zjazdowe kobiet), Sonia Smolarek z klasy IF (narciarstwo zjazdowe kobiet) oraz Julia Kaczmarek z klasy IIA (snowboard kobiet). W finale Julia Kaczmarek zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii. Organizatorzy i sponsorzy imprezy sportowej ufundowali cenne nagrody i upominki. Niektórzy udzielili też wywiadu telewizyjnego dla TVP 3 Wrocław. Link do wywiadu zamieszczony został poniżej (wiadomości sportowe w TVP 3 Wrocław w dniu 30. 01. 2016 r. o godz. 20.00; relacja z zawodów od 2.10 - 3.40).

Zarówno obóz we Francji jak obóz zorganizowany w Czechach dostarczył wszystkim uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024