« powrót 30 kwietnia 2021

"Nic dwa razy się nie zdarza..."

Kolejny rocznik Absolwentów KOLBERGA zakończył edukację. 30 kwietnia br. 166 maturzystek i maturzystów odebrało świadectwa ukończenia szkoły.

W odmiennej scenerii, w kameralnych grupach, podczas spotkania z wychowawcą, z zachowaniem reżimu sanitarnego przebiegała uroczystość przekazania świadectw ukończenia szkoły. Dzień wyczekiwany i pełen refleksji o mijających trzech latach, dający poczucie spełnienia. Mimo że forma uroczystości różniła się od konwencji przyjętej w tradycji szkoły, rozmowy z absolwentkami i absolwentami pełne były - jak zawsze - młodzieńczego ducha! Tego nam potrzeba - wiary, radości, spokoju i sił!

Zanim przekazane zostały świadectwa, odbyły się wirtualne uroczystości poprzez ZOOM. Dyrekcja, Wychowawcy i Uczniowie spotkali się, aby podsumować wszystkie inicjatywy.

Pani Dyrektor Małgorzata Andersz zaprezentowała wyniki klasyfikacji 166 Uczennic i Uczniów Klas Trzecich, wymieniła prymusów szkoły – w tym roku 64 Absolwentek i Absolwentów uzyskało świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem - a także przypomniała najważniejsze sukcesy naukowe (w olimpiadach i konkursach), sportowe oraz liczne działania na rzecz naszej społeczności. Po raz kolejny przyznane zostały stypendia naukowe: Stypendium imienia mgr Heleny Brzezińskiej przeznaczone dla ucznia osiągającego wybitne osiągnięcia na koniec roku szkolnego z języka angielskiego – otrzymała Natalia Pieprzyk z klasy IIIF, Stypendium im. dr. Zbigniewa Piotrowskiego dla najlepszego matematyka, absolwenta szkoły otrzymał Bartosz Glura z kl. IIIAB. Zaprezentowany został także okolicznościowy list Pana Burimistrza i Pana Przewodniczącego RM do Absolwentów, Profesorów i Rodziców Uczniów.

Pani Wicedyrektor Natalia Danielczyk poinformowała o nagrodach przyznanych absolwentom przez Stowarzyszenie Absolwentów Gimnazjum i Liceum w Kościanie, a następnie przypomnieliśmy autorów wspaniałych, kreatywnych, innowacyjnych działań organizacyjnych i artystycznych, członków Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Zdjęcia z archiwum szkoły przywołały nam różnorodne wydarzenia z minionych trzech lat. Chwile wspomnień o dydaktycznej współpracy przeplatały się z obrazami zabawy (w załączeniu prezentacja).

Dziękujemy za wszystkie inicjatywy, rozmowy, lekcje... Zapewniamy o naszym nieustannym wsparciu. Można mówić "TAKE IT EASY", można wołać "DAMY RADĘ"... najważniejsze, aby nieustannie z optymizmem spoglądać w przyszłość, wbrew pogodzie, aurze i wszystkim przeciwnościom. Dziś nie mówimy ŻEGNAJCIE... mówimy DO ZOBACZENIA! Powodzenia na MATURZE!

Wojciech Morawski

Pliki do pobrania: