Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Kolbergu

Dodano 12 września 2023
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” w Kolbergu

W poniedziałek, 11 września 2023 roku, klasa IG uczestniczyła w imprezie czytelniczej, odbywającej się w bibliotece szkolnej. Impreza jest odpowiedzią naszej Szkoły na akcję Narodowego Czytania, które to zostało zainicjowane w 2012 roku wspólnym czytaniem "Pana Tadeusza." W tym roku czytaliśmy powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

Uczniowie czytali fragmenty, które wcześniej wybrali. Niektórzy czytali w parach, a pozostali indywidualnie. Aby upamiętnić ten dzień, zostały wykonane zdjęcia przez uczennicę naszej klasy. Biblioteka została udekorowana plakatami związanymi ze świętem Narodowego Czytania. Zdobyliśmy sporo wiedzy na temat bohaterów i wątków zawartych w utworze.

Dziękujemy pani profesor Agnieszce Podgórskiej oraz paniom bibliotekarkom za możliwość udziału w czytelniczym święcie  oraz za wysłuchanie przygotowanych przez nas fragmentów i poświęcony nam czas.

Jak powiedział rzymski filozof Cyceron: "Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli".

Amelia Andrzejczak kl. IG

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024