Muzycy zespołu "OGIEŃ" gościli w KOLBERGU

Dodano 20 kwietnia 2018
Muzycy zespołu

Artyści Zespołu "OGIEŃ": Filip Popów, Przemysław Zakrzewski oraz Tomasz Ratajczak odwiedzili nasze liceum w czwartek, 19 kwietnia 2018 roku. Społeczność szkoły przywitała muzyków w szkolnej auli bardzo entuzjastycznie i od samego początku zapanowała atmosfera: rodzinna, pełna serdeczności i pozytywnej energii. Moderatorem spotkania był Stanisław Zielonka, uczeń klasy IIIa, który po raz kolejny udowodnił, że jest niezwykłym dziennikarzem i retorem.

Rozmowa dotyczyła: wspomnień artystów związanych z czasami licealnymi, drogi, którą trzeba pokonać, aby odnieść sukces a także szczegółów, sekretów i przeżyć związanych z tym, jak piosenka „Mary Jane” zdobyła Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Słuchaczy Radia Opole podczas 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2017 roku.

Panowie z wielką empatią opowiadali o historii swojej muzycznej znajomości, pokonywaniu przeszkód i życiowych zbiegach okoliczności, które pozwoliły realizować pasję.

Każdy ze słuchaczy mógł podczas spotkania odnaleźć przesłanie, które wręcz nabierało mocy życiowego motta. Słowa: "Aby być najlepszym, trzeba współpracoać z najlepszymi", "Pasja i konsekwencja to cele sukcesu", "Życie jest zbiegiem okoliczności" czy "Z różnicy zdań zawsze powstaje coś twórczego" na długo pozostaną w pamięci.

Był to czas wypełnionym inspiracjami, twórczymi myślami i natchnieniem do kolejnych inicjatyw.

Wojciech Morawski

Zdjęcia: Patrycja Ganczarek

Grupa Rekonstrukcji Historycznej
07 listopada 2023