Laboratorium dla młodych

Dodano 29 lutego 2016
Laboratorium dla młodych

Dnia 25 lutego grupa uczniów z klasy 2e pod opieką pani profesor Janiny Wawrzyniak oraz pani profesor Brygidy Liberskiej-Stefan udała się na zajęcia laboratoryjne na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Młodzi biolodzy brali udział w zajęciach „Zwierzę z probówki – jak to jest możliwe”, podczas których samodzielnie pobierali i obserwowali komórki jajowe. Ciekawe okazały się również zacięcia „Wirusy wokół nas”, które przybliżyły nam zagadnienia wirusologii. Przy użyciu najnowszych metod mogliśmy wyodrębnić DNA komórki i zobaczyć jak działa metoda PCR.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, uczniowie mieli okazję pracować z profesjonalnym sprzętem oraz przekonać się, co czeka ich w niedalekiej przyszłości.

Agnieszka Siejek

Olimpiada Zdrowia PCK