Konkurs na poster

Dodano 23 maja 2014
Konkurs na poster

31 maja na całym świecie, już od ponad 20 lat, obchodzony jest Dzień bez Tytoniu. Z tej okazji pedagog oraz psycholog szkolny ogłaszają konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej. Jak zachęcicie innych do zdrowego stylu życia, wolnego od papierosowego dymu? Jaki jest Wasz pomysł na to, aby zniechęcić innych do sięgania po papierosy (także te elektroniczne!)?

Konkurs ma charakter klasowy – tzn. poster ma być dziełem grupowym, który możecie przygotować podczas lekcji wychowawczej. Warto pamiętać, iż dobry plakat cechuje się zasadą: „minimum słów, maksimum treści”. Pamiętajcie też, że obraz zawsze przemówi do odbiorców bardziej, niż słowo! Oceniana będzie zarówno wartość merytoryczna, jak i estetyczna przygotowanych prac.

Gotowe postery należy dostarczyć do pedagoga lub psychologa szkolnego do dnia 4.06.2014r. (środa).

Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda – także o charakterze klasowym :)

Pomocne informacje znaleźć można na stronie: http://jakrzucicpalenie.pl/swiatowy-dzien-bez-tytoniu-31-maja-2014/

Zachęcamy do udziału!

Marta Bosy, pedagog szkolny