« powrót 13 maja 2020

Konkurs na plakat profilaktyczny

Już niedługo - 31 maja- obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu. Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Psycholog i pedagog szkolny w związku z tym ważnym dniem ogłaszają konkurs.

Już niedługo - 31 maja 2020r. obchodzić będziemy Światowy Dzień bez Tytoniu. Każdego roku WHO stara się w tym dniu zwrócić uwagę ludzi na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu.

Psycholog i pedagog szkolny w związku z tym ważnym dniem ogłaszają konkurs: Szkolna kampania społeczna – życie bez nikotyny! Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu profilaktycznego przestrzegającego przed paleniem papierosów. Forma plakatu – dowolna (rysunek/ grafika/ zdjęcie/ kolaż – decyzja należy do Ciebie – ważne, by przekaz dotarł do odbiorców!)

 

Przestrzeganie przed nałogiem  wymaga rzetelnego mówienia o skutkach, przypominania, pokazywania, przemawiania do emocji. Kolbergowicze – wypowiedzcie się zatem! Jaki jest Wasz pomysł na to, by przekonać rówieśników do życia bez  papierosów? Jak postrzegacie kwestię nadużywania nikotyny? Jakie dostrzegacie konsekwencje palenia papierosów (także elektronicznych!), które mogą stać się podstawą szkolnej kampanii antynikotynowej?

 

Gotowe plakaty prosimy przesłać w formie elektronicznej na adres mailowy: kszymanowska@lo-koscian.pl do dnia 29 maja 2020.

 

Dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego dla zwycięzcy przewidziana nagroda – bon do Empiku!

 

Zachęcamy do udziału!

Karolina Szymanowska, psycholog szkolny

Paulina Sadowska – Szymanowska, pedagog szkolny

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka