Koncert pamięci

Dodano 08 czerwca 2016
Koncert pamięci

Dnia 25 maja w naszej szkole odbyło się przedstawienie, przygotowane przez dwie uczennice klasy 1 f –Sylwię Lubiejewską oraz Wiktorię Wujczak, upamiętniające 76 rocznicę zbrodni katyńskiej.

Przedstawienie rozgrywało się w ozdobionej sali numer 4, która oddawała klimat tamtych wydarzeń. Każda z osób zasiadających na widowni, mogła przez chwilę cofnąć się w czasie i stanąć oko w oko z historią lasu katyńskiego. W spektaklu brali udział uczniowie naszej szkoły. Alicja Przybylska, Weronika Gołembka oraz Tomasz Kiljańczyk, zajęli się wokalem. Towarzyszył im szkolny zespół złożony m.in. z dwóch tegorocznych absolwentów Kolberga : Marcina Wasielewskiego grającego na perkusji oraz Wojtka Szajka grającego na gitarze, oprócz tego na gitarze oraz klawiszach grał wspomniany już wcześniej Tomasz Kiljańczyk. Poza stroną muzyczną, uczniowie naszej szkoły popisali się również swoim aktorskim talentem : Wojciech Grupiński, Dominik Kmiecik oraz Albert Maćkowiak wyrecytowali wiersze oraz wspomnienia o żołnierzach polskiej armii uwięzionych przez Związek Radziecki. Ponadto Sylwia Lubiejewska pełniła rolę narratora i prowadziła przedstawienie. Techniczną częścią zajął się Wojciech Kapusta.

Koncert pozwolił uczniom na przeżycie ciekawej lekcji historii, dał możliwość poznania losów polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej i z pewnością przybliżył im wydarzenia z 1940 roku, bo przecież każdy z nas powinien znać swoją historię.

Weronika Nowak, Adrianna Piecuch

Zdjęcia: Oliwia Kopiejewska