Patriotyczny koncert

Dodano 13 kwietnia 2016
Patriotyczny koncert

Mówiło wielu i pięknie, w pamięci pozostały słowa tego, który mówił rzeczy najważniejsze – Julia Hartwig.

Myśl poetki przywołuje słowa, pojęcia, definicje, które dla każdego z nas mają wartość nadrzędną.

Wolność, niepodległość, suwerenność, patriotyzm – terminy o znaczeniu uniwersalnym i bezcennym, o które walczono zawsze i o których zapominać nigdy nie można.

Pamięć o ojczyźnie powinna być wskrzeszana nie tylko z okazji świąt narodowych: 11 listopada, 3 maja, 15 sierpnia  czy 1 marca – z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, ale każdego dnia” – tymi zdaniami Agnieszka Siejek, Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła społeczność szkoły,  we wtorek,   1 marca do wysłuchania i obejrzenia koncertu pt. „KOŚCIAN w sercu (Wielko)POLSKI. POLSKA w sercach KOŚCIANIAKÓW”.

Uniwersalność miłości do wielkiej i małej ojczyzny z pewnością została przypomniana za sprawą widowiska, które ukazywało ważne wydarzenia w dziejach Polski i Kościana. Mogliśmy podziwiać: pełen emocji występ taneczny, kunszt filmowych i technicznych operatorów oraz talenty retoryczne reporterów, zachwycaliśmy się grą muzyków, interpretacją utworów dokonaną przez wokalistów i lektorów. Każdy element wspólnego projektu uczniów i profesorów wzruszał, zachwycał i emanował patriotycznym przesłaniem. Takiego koncertu zapomnieć nie można! Dziękujemy!

Koncert przygotowali uczniowie:

Piotr Szymczak

Tomasz Kiljańczyk

Marcin Wasielewski

Dominik Kupka

Weronika Nowak

Weronika Gołembka

Alicja Przybylska

Wojciech Kapusta

Karol Skrzypczak

Dariusz Piotrowski

Albert Maćkowiak

Jakub Wąsik

Wojciech Grupiński

Mikołaj Ciseł

Adam Chudziński

oraz profesorowie: Magdalena Jakubowicz, Hanna Woźna-Gil, Janusz Grupiński, Krzysztof Wopiński, Wojciech Morawski.

Zdjęcia: prof. Robert Padurek, Oliwia Kopiejewska - kl. 2e

Olimpiada Zdrowia PCK