Kolejny rok szkolny za nami!

Dodano 27 czerwca 2014
Kolejny rok szkolny za nami!

Bo działo się naprawdę wiele – od wrześniowych obchodów 90-lecia pierwszej matury, które zebrały wyłącznie entuzjastyczne recenzje uczestników, poprzez ewaluację zewnętrzną szkoły (znów wysokie oceny), dziesiątki sukcesów w olimpiadach i konkursach tematycznych, mnóstwo zrealizowanych projektów edukacyjnych po nieomal 80 uczniów ze świadectwami „z paskiem”. Wśród tych ostatnich jest Arkadiusz Buchowski (1 E) z niewiarygodną średnią ocen … 5,56! I do tego Arek jest finalistą Olimpiady Geograficznej, zabiegają już o niego uniwersytety, w tym Uniwersytet Jagielloński. Gratulujemy!

Jak przystało na rasowego pedagoga, Pani Dyrektor nie tylko pogratulowała sukcesów i życzyła miłego odpoczynku podczas wakacji, ale także zadała „zadanie domowe” – chwilę autorefleksji.  A zaczęła od słów Marii Skłodowskiej – Curie: "Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę". Po czym zapytała:  „Zatem, czy byliście wytrwali, czy wierzyliście w siebie i czy osiągnęliście zamierzone cele?  Nie było to pytanie retoryczne, oj, nie!  Niektórzy już złożyli solenne przyrzeczenie zwiększenia wysiłku  w przyszłym roku szkolnym.

Oczywiście, wyróżnieni uczniowie otrzymali piękne nagrody książkowe, a zaproszeni goście (Przewodniczący Rady Miejskiej Kościana Piotr Ruszkiewicz, wicestarosta Edward Strzymiński, dziekan Czesław Bartoszewski, dr Cezary Trosiak ze Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego) życzyli młodzieży wspaniałych wakacji.

Druga część uroczystości miała niezwykle wzruszający charakter, gdyż żegnaliśmy odchodzących na  emryturę pracowników szkoły – panią Marię Muller z księgowości i pana profesora Stefana Szmatułę oraz kończących pracę w I LO panią pedagog Martę Bosy i księdza Andrzeja Muńko. Wszystkim życzymy sukcesów na nowym etapie życia.

Wakacje, wakacje. Hura! Ale zanim się dobrze obejrzymy, znów się spotkamy  1 września– c’est la vie.

Tymczasem odpoczywajmy zdrowo i bezpiecznie.

Urszula Iwaszczuk

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024