Klasy trzecie w Berlinie

Dodano 19 października 2023
Klasy trzecie w Berlinie

W piątek 13.10.2023r., odbyła się wycieczka szkolna do Berlina. Wzięli w niej udział uczniowie klas 3e i 3f. Celem wycieczki było zwiedzanie stolicy Niemiec. Wyjechaliśmy o 7.00, w autokarze śpiewaliśmy i rozmawialiśmy. W planie naszej wycieczki było zwiedzanie Alexanderplatz, East Side Gallery, Wieży Telewizyjnej, Czerwonego Ratusza i Katedry Berlińskiej, do której należy aleja Unter den Linden i Brama Brandenburska.

Później mieliśmy chwilę przerwy w największej galerii w Berlinie, gdzie mogliśmy zrobić zakupy i zjeść obiad. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki, gdzie sami mogliśmy oglądać ciekawe wystawy. Na koniec odwiedziliśmy Kompleks Reichstagu, weszliśmy na kopułę, z której mogliśmy zobaczyć całe miasto. Wszystkie miejsca były nadzwyczajne i miały własną historię. Porobiliśmy mnóstwo zdjęć, a do domu wróciliśmy szczęśliwi, ale wyczerpani po całym dniu chodzenia. Mamy nadzieję, że wkrótce znów będziemy mieli możliwość uczestniczenia w równie ciekawej wycieczce.

Alicja Łabendzka

Podróż po nadmorskich miastach
25 czerwca 2024
Podróż po nadmorskich miastach
Rajd rowerowy do Turwi
24 czerwca 2024
Rajd rowerowy do Turwi
Kajakowe zmagania klasy 3a!
21 czerwca 2024
Kajakowe zmagania klasy 3a!