Klasy 1c i 2a w TATRACH

Dodano 09 czerwca 2015
Klasy 1c i 2a w TATRACH

W dniach od 25 do 28 maja 2015 r. 27 uczniów klasy I C oraz 16 uczniów klasy II A wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce szkolnej do Zakopanego. Ze względu na dużą ilość uczestników podróż naszą do Zakopanego odbyliśmy autokarem. Już po drodze mogliśmy podziwiać różne ciekawe miejsca naszego kraju.

Po dotarciu do centrum Zakopanego do naszego miejsca zakwaterowania wyruszyliśmy na spacer, którego celem było zdobycie Gubałówki. Przechodząc w kierunku Butorowego Wierchu, a następnie przez Kościelisko i Krzeptówki dotarliśmy ponownie do centrum Zakopanego.

Drugiego dnia celem naszej wycieczki było największe i najpiękniejsze jezioro w Tatrach Wysokich – Morskie Oko. Niestety pogoda łaskawa była dla nas tylko na początku naszej marszruty. Po pewnym czasie ujawniło się prawdziwe oblicze gór.

Kolejnego dnia podziwialiśmy krasową rzeźbę Tatr Zachodnich. Najpełniej jest ona reprezentowana w Dolinie Kościeliskiej. Szczególnie dla uczniów klasy IC była to lekcja bardzo cenna, gdyż procesy i zjawiska omawiane w czasie zajęć lekcyjnych geografii mogli podziwiać z bliska, m.in. zwiedzając Jaskinię Mroźną.

Niezapomniane wrażenia czekały nas też czwartego dnia. Wjechaliśmy kolejką linową na Kasprowy Wierch. Niestety pogoda nie poprawiła się jeszcze na tyle abyśmy w pełnej krasie mogli podziwiać najwyższe szczyty Tatr. Tego dnia czekał nas też powrót do Kościana.

Zapewne cała wycieczka pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Zdjęcia: prof. Robert Padurek

Olimpiada Zdrowia PCK