Kampania DRUGIE ŻYCIE

Dodano 23 marca 2015
Kampania DRUGIE ŻYCIE

13 marca odbyła się w naszej szkole konferencja naukowa zorganizowana w ramach kampanii Drugie Życie. Uczestniczyli w niej zarówno uczniowie naszego liceum, jak i z zaprzyjaźnionych kościańskich szkół.  Spotkanie miało na celu promowanie idei transplantacji narządów, walkę z mitami, przekłamaniami dotyczącymi tego tematu, a także popularyzowanie oświadczeń woli. Pomogli w tym zaproszeni goście - pani doktor Marta Sękowska, która wprowadziła nas w temat od strony medycznej, a także pani Mariola Pawłowska i pan Roman Błażejczak, którzy opowiedzieli nam swoje niełatwe i wzruszające historie. Dowiedzieliśmy się miedzy innymi, jak wygląda życie po przeszczepie i okazuje się, że nie różni się ono specjalnie od tego, które na co dzień prowadzi zdrowy człowiek. Każdy z gości niejednokrotnie zwracał uwagę na to, że przeszczep to ogromna szansa i nie należy się bać korzystać z tego rodzaju leczenia, ponieważ daje ono potrzebującym szansę na nowe, lepsze życie. Po zakończeniu spotkania dużym zainteresowaniem cieszyły się oświadczenia woli, które można było otrzymać przy wejściu do auli szkoły.Warto wspomnieć, że konferencja została przygotowana przez uczennice klasy 1e naszego liceum pod opieką pani prof. Doroty Motały oraz pani pielęgniarki Agaty Szwarc.

Zuzanna Dolata

Olimpiada Zdrowia PCK