Kampania DRUGIE ŻYCIE

Dodano 11 grudnia 2014
Kampania DRUGIE ŻYCIE

Dnia 4.12.2014 roku, uczennice klasy 1e należące do szkolnego koła PCK wraz z panią profesor Dorotą Motałą oraz panią pielęgniarką Agatą Szwarc, udały się do Poznania na szkolenie w ramach kampanii Drugie Życie. Spotkały się tam grupy z 32 szkół ponadgimnazjalnych z całej Wielkopolski, które także biorą udział tym projekcie. Podczas szkolenia mieliśmy okazję wysłuchać kilku wystąpień: przedstawicielki i koordynatorki akcji, pani Kingi Adamczewskiej,  ks. doktora Adama Sikory, doktora nauk medycznych Macieja Głydy, a także prawnika. Każdy z nich przedstawił nam spojrzenie na transplantację ze swojego osobistego, a także zawodowego punktu widzenia. Poznałyśmy również niezwykłe historie osób przed i po przeszczepie nerki, serca czy płuca. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w krótkim quizie podsumowującym wiedzę nabytą podczas szkolenia, w którym nasza koleżanka, Michalina Jędrzejczak, zdobyła podręczną apteczkę lekarską. Zwieńczeniem spotkania było rozdanie materiałów pomocniczych do prowadzenia kolejnych działań w ramach kampanii na terenie szkoły oraz w środowisku lokalnym.

Olimpiada Zdrowia PCK
29 kwietnia 2024