Jakub Wąsik laureatem konkursu "Supermatematyk"

Dodano 23 czerwca 2015
Jakub Wąsik laureatem konkursu

Zmierzył się z trudnymi zagadnieniami matematycznymi, wykazując się talentem matematycznym, pomysłowością, wytrwałością i dokładnością obliczeniową. W końcowej klasyfikacji Kuba zajął wysokie - ósme miejsce w kategorii klas drugich.

„Matematyka zawiera w sobie nie tylko prawdę, ale i najwyższe piękno. Piękno chłodne i surowe, podobne do piękna rzeźby” Bertrand Russell – te słowa stanowiły motto podczas uroczystości wręczenia pucharów, dyplomów i nagród, która odbyła się 23 czerwca 2015r. w Zespole Szkół Politechnicznych we Wrześni. Uczniowie, którzy zostali wyróżnieni, czyli jak to zostało podkreślone przez organizatorów - „najlepsi z najlepszych”, mieli również okazję uczestniczyć w wycieczce do zakładu Flex Films Europa, zajmującego się produkcją nowoczesnej folii poliestrowej.

Zajmując czołowe miejsce w konkursie „Supermatematyk”, Jakub Wąsik znalazł się w gronie najlepszych matematyków wśród uczniów liceów naszego województwa. Serdecznie gratulujemy mu tego sukcesu!

Anna Kwaśniewska

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024