III edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Dodano 12 października 2015
III edycja Olimpiady Bibliologicznej i Informatologicznej

Olimpiada składa się z trzech etapów:
Etap I polega na napisaniu eseju na jeden z trzech tematów:

1. Książka i biblioteka w średniowieczu.
  2. Świat bez książek – dobry czy zły?
  3. Rola internetu w życiu młodego człowieka.

Termin dostarczenia esejów do biblioteki upływa 6 listopada 2015 r.

Etap II odbędzie się 15 stycznia 2016r. w Łodzi, w siedzibie Katedry Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej i będzie miał charakter egzaminu pisemnego (test oraz wypowiedź pisemna).
Etap III ma charakter indywidualnego konkursu wiedzy i umiejętności, w którym uczniowie  odpowiadają na jedno z trzech pytań oraz rozwiązują zadania  w pracowni komputerowej z zakresu wyszukiwania, selekcjonowania, dokumentowania  i prezentowania informacji.

Laureaci oraz finaliści otrzymują indeksy, czyli zostaną zaproszeni na studia na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznawstwo lub informacja w środowisku cyfrowym.

Zgodnie z przepisami laureatom i finalistom przysługuje prawo oceny celującej z wybranego przedmiotu: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie.

Szczegółowe informacje na temat olimpiady znajdziecie na stronie olimpiadabii.uni.lodz.pl lub u nauczycieli bibliotekarzy naszej szkoły.

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024