« powrót 19 grudnia 2019

Humanistyczna wyprawa klasy 2d

W czwartek, 12 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2D pod opieką pani profesor Karoliny Różczki oraz pani profesor Kingi Rzegockiej- Stasiak odwiedzili Collegium Maius oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu.

W czwartek, 12 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 2D pod opieką pani profesor Karoliny Różczki oraz pani profesor Kingi Rzegockiej- Stasiak odwiedzili Collegium Maius  oraz Muzeum Narodowe w Poznaniu. W ramach współpracy z Wydziałem Filologii Polskiej UAM uczestniczyliśmy w zajęciach  prowadzonych przez panią profesor Katarzyną Zagórską. Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy w zakresie dziennikarstwa oraz samodzielna  praca nad gazetą. Uczniowie mieli możliwość wykazania się kreatywnością, tworząc makietę pierwszej strony gazety oraz  określając jej charakter. Zajęcia będą kontynuowane, ponieważ tegoroczny projekt humanistyczny ma dotyczyć właśnie dziennikarstwa.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Narodowego, aby poszerzyć i uzupełnić naszą wiedzę z zakresu malarstwa romantycznego. Przekonaliśmy się, jak ciekawe jest obcowanie z oryginalnymi dziełami sztuki. Wspólnie z panią przewodnik śledziliśmy romantyczne motywy i tematy przedstawione na wybranych obrazach. Mogliśmy swobodnie wypowiadać swoje opinie o obrazach, sposobach kreowania świata i człowieka – oczywiście zgodnie z duchem romantyzmu. Zarówno zajęcia z dziennikarstwa jak i praktyczna wiedza na temat malarstwa okazały się ciekawym doświadczeniem dla nas i bodźcem do własnych poszukiwań.

 

                                                                                   Aleksandra Frąckowiak

                                                                                   Oliwia Sokół kl. II D

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka