Herosi kosza

Dodano 08 czerwca 2015
Herosi kosza

Po wywalczeniu tytułu MISTRZÓW WIELKOPOLSKI reprezentanci KOLBERGA przystąpili do kolejnej fazy przygotowywań. Pierwsze, historyczne zwycięstwo w wojewódzkim finale, ponownie zmotywowało naszych wspaniałych MISTRZÓW do pracy. Kiedy 26 maja nasza drużyna w składzie: Wojciech Jankowski, Marek Kasprzyk, Emil Rau, Wojciech Różczka, Remigiusz Walczak, Stanisław Kiszka, Łukasz Szwarc, Mikołaj Rudawski, Jędrzej Mądry, Maciej Klimczok wyruszali razem z Panią Profesor Mają Grzymałą do Gorlic byliśmy przekonani, że nas nie zawiodą!

I tak też się stało… Nasza reprezentacja zmierzyła się z drużynami z Sopotu, Stalowej Woli, Oświęcimia. Chłopacy niczym antyczni herosi walczyli o każdą piłkę, celny rzut i szansę na zdobycie punktów… to był mistrzowski popis sportowej determinacji, zacięcia i kultury fizycznej (niekiedy nawet za cenę własnego zdrowia!). Wszyscy chłopacy wzorowo reprezentowali szkołę, miasto, powiat i województwo. Trzeba koniecznie podkreślić, że postawa naszych koszykarzy przez cały czas była wytrwale, sumiennie i z pełnym oddaniem wspierana przez Panią Profesor Maję Grzymałę. Pani Profesor była podczas turnieju nie tylko opiekunem grupy, ale także trenerem, fizjoterapeutą, psychologiem, strategiem i koordynatorem całego przedsięwzięcia.

W ostatecznej klasyfikacji nasza drużyna zajęła XIII miejsce w kraju. Gratulujemy determinacji, postawy i walki. Dziękujemy Reprezentantom oraz Pani Profesor za godne reprezentowanie Szkoły!

Wojciech Morawski

Sportowe soboty