Głośne czytanie w Kolbergu

Dodano 22 listopada 2016
Głośne czytanie w Kolbergu

Nasza szkolna biblioteka została pięknie przystrojona na tę okazję. Wyeksponowane książki oraz zapalone świece, przy towarzystwie klimatycznej muzyki, nie tylko nas zachwyciły, ale również wprowadziły w tematykę powieści. Do czytania włączyli się zarówno uczniowie, jak i profesorowie naszej szkoły. Mieliśmy przyjemność posłuchać Pani wicedyrektor Natalii Danielczyk, Pana wicedyrektora Wojciecha Morawskiego, prof. Krzysztofa Wopińskiego, ks. Jacka Roszkowskiego oraz chętnych uczniów z poszczególnych klas. Gościliśmy również Panią Dyrektor Małgorzatę Andersz. Wszyscy w skupieniu i zaciekawieniu przeżyliśmy spotkanie, zgłębiając tajniki historii przedstawionej w ,,Quo vadis". Uważam, że to świetna inicjatywa, która powinna odbywać się częściej i nie tylko z konkretnej okazji. W powieściach Sienkiewicza, które pisane były ,,ku pokrzepieniu serc", kryje się wiele mądrości związanych z naszym krajem. Ukazane są tradycje, obrzędy i kultura Polski oraz waleczność i potęga husarii. To niesamowite przeżycie, zebrać się w grupie i razem wsłuchać się w słowa naszego Noblisty. Powtórzę za Panią Dyrektor - przenieśmy to do domów. Myślę, że cudownie byłoby od czasu do czasu wspólnie z rodziną zatrzymać się przy tak wartościowych książkach, zainspirować się nimi i poczuć dumę z naszej Polskości.

Weronika Rataj kl. 1f

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024