« powrót 21 kwietnia 2021

Dawid Bugajewski FINALISTĄ 70 Olimpiady Fizycznej

Wielki sukces ucznia naszego Liceum w 70 Olimpiadzie Fizycznej

Niezwykle miło jest mi poinformować, że uczeń Dawid Bugajewski uzyskał tytuł finalisty 70. Olimpiady Fizycznej. Dawid jest dopiero uczniem klasy drugiej, a już osiągnął tak wielki sukces. Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że do naszej szkoły uczęszcza tak wybitny uczeń. Tytuł finalisty gwarantuje Dawidowi najwyższą końcoworoczną ocenę klasyfikacyjną z fizyki, a na egzaminie maturalnym z tego przedmiotu otrzyma maksymalną ilość punktów do zdobycia, czyli wynik 100%. Życzymy Dawidowi dalszych sukcesów na olimpiadach przedmiotowych.

Olimpiada Fizyczna   jest organizowana corocznie od 1950 r. przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Składa się z trzech etapów. Podczas zawodów I stopnia uczniowie rozwiązują zadania w domu i następnie przesyłają do odpowiednich Komitetów Okręgowych.  Zawody II i III stopnia odbywają się, w warunkach kontrolowanych. II etap to eliminacje okręgowe podczas których uczestnicy rozwiązują zadania teoretyczne. Poprawnie rozwiązane zadania są przepustką do części doświadczalnej. Po części doświadczalnej Komitet Główny Olimpiady Fizycznej w Warszawie podaje listę uczestników zakwalifikowanych do finału. III etap czyli etap finałowy składa się też z dwóch części doświadczalnej i teoretycznej. Po sprawdzeniu zadań finałowych, publikuje się listę laureatów i finalistów.

Jacek Bartkowiak

nauczyciel fizyki