Bookcrossing w Kolbergu

Dodano 05 listopada 2019
Bookcrossing w Kolbergu

Idea Bookcrossingu zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. W Polsce funkcjonuje od 2003 r. i wzbudza duże zainteresowanie. Bookcrossing powstał, aby „uwalniać książki”, a tym samym dawać innym radość czytania. „Uwalnianie książek” to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym osobom.

W myśl tej idei nauczyciele bibliotekarze zapraszają wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców do włączenia się w tę akcję. Wielu z nas posiada w domu książki dawno przeczytane, która stoją na półce zapomniane. Podzielmy się nimi z osobami, które chętnie je przeczytają. Przyniesione książki wystarczy położyć na półkę regału stojącego obok Kancelarii Uczniowskiej, a zabrać do domu inne.

Celem tej inicjatywy jest popularyzowanie czytania. Książka leżąca na półce jest martwa, nikomu nie przynosi pożytku. Nabiera życia wówczas, gdy jest czytana, gdy jest w ręku czytelnika. Zachęcamy wszystkich do akcji uwalniania książek. Dajmy szansę innym na ich przeczytanie, uwierzmy, że dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania!

Więcej informacji o idei bookcrossingu znajdziesz na stronie: www.bookcrossing.pl

nauczyciele bibliotekarze

Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024