Bliżej Patrona

Dodano 27 marca 2019
Bliżej Patrona

Instytut jest placówką naukowo-badawczą i wydawniczą, której zadaniem jest opracowanie i udostępnienie spuścizny jej patrona w postaci edycji Dzieł wszystkich. Pracownice Instytutu przygotowały dla naszej młodzieży wykład poświęcony życiu i działalności Oskara Kolberga – patrona naszej szkoły. Szczególną uwagę zwrócono na pobyt wybitnego etnografa w okolicach Kościana. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób odbywało się zbieranie elementów kultury ludowej, tj. pieśni, przesądów, zwyczajów itp. Podsumowaniem spotkania był krótki konkurs wiedzy o Oskarze Kolbergu, w którym wzięło udział trzech uczniów.

Dziękujemy Instytutowi im. Oskara Kolberga w Poznaniu za przekazanie do biblioteki szkolnej książek oraz płyt dotyczących patrona naszej szkoły.

nauczyciele bibliotekarze

2024 Rokiem Czesława Miłosza
17 kwietnia 2024
2024 Rokiem Czesława Miłosza
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
04 marca 2024
Niezwykłe kobiety – wielkie biografie.
Książka na ferie
02 lutego 2024