Biała szkoła 2020

Dodano 10 marca 2020
Biała szkoła 2020

W dniach 24 – 28 lutego 2020 klasy 1C i 1a1 pod opieką Pani Anny Kwaśniewskiej, Pani Mai Grzymały, Pani Weroniki Hemmerling-Brzezińskiej, Pani Joanny Głowackiej-Wieczorek, Pani Hanny Woźnej-Gil, Pani Elżbiety Książyk udały się do Zieleńca w ramach Białej Szkoły.

Pierwszego dnia, od razu po przyjeździe, wyruszyliśmy na stok. Tam, pod okiem instruktorów, doskonaliliśmy umiejętności jazdy na nartach i snowboardzie. Obok płynącej radości i zadowolenia z uprawiania narciarstwa i snowboardu okazuje się, że sporty zimowe wymagają od uczących się determinacji, wytrwałości, entuzjazmu i często uśmiechu na twarzy mimo trudnych chwil. Po całym dniu spędzonym w Zieleńcu przejechaliśmy do ośrodka Green Rest Duszniki-Zdrój, w którym mieszkaliśmy podczas naszego pobytu. Przez kolejne dni, podzieleni na grupy: narciarską i snowboardową, opanowywaliśmy różne techniki zjazdowe. Każdego dnia zwiększając swoje umiejętności wspólnie z opiekunami wyruszaliśmy na coraz to bardziej wymagające trasy zjazdowe. Pogoda dopisała nam prawie w stu procentach. Nawet w deszczowy wtorek nie poddaliśmy się i dzielnie przez cały dzień bawiliśmy się zjeżdżając na nartach i snowboardzie. Poza tym codziennie świeciło słońce, które zachęcało nas do aktywności na śniegu. Program naszego wyjazdu obejmował nie tylko naukę i doskonalenie jazdy na nartach i snowboardzie. Codziennie obie klasy z dużym zaangażowaniem (o czym świadczą załączone zdjęcia) uczestniczyły w zajęciach z matematyki, historii, języka angielskiego i wychowania zdrowotnego. Wieczorami czas upływał na grze w bowling czy innych grach rekreacyjnych i integracyjnych. Po powrocie obie klasy wyraziły chęć udziału w takiej formie wycieczki w przyszłym roku szkolnym.

Piękna pogoda, dobre humory, miła atmosfera, moc sportowych przeżyć – towarzyszyło nam każdego dnia!!!

Weronika Mania 1C

Oliwia Lis 1C

Maja Grzymała

Biała Szkoła nie odbyłaby się bez udziału Pani Mai Grzymały, która podjęła się organizacji wyjazdu. Za zaangażowanie, dbałość o szczegóły, opiekę na stoku i wspaniałą organizację wyjazdu  bardzo dziękujemy !!!

Anna Kwaśniewska

wraz z uczniami klas Ia1 i IC