Bawiąc, uczyć - wyprawa do Poznania

Dodano 27 września 2021
Bawiąc, uczyć - wyprawa do Poznania

Pierwszym punktem wycieczki był Rezerwat Meteorytów. W rezerwacie wytyczono ścieżkę dydaktyczną. Przez cały rezerwat prowadzi szlak turystyczny, a ciekawe miejsca są opisane za pomocą tablic informacyjnych. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali wykładu profesora Padurka na temat meteorytu oraz kraterów, w których powstały jeziora. Wszyscy udali się na spacer po rezerwacie, aby zobaczyć każdy powstały krater.

Kolejnym przystankiem było Muzeum Czekolady. Grupa mogła się dowiedzieć ciekawych informacji na temat powstania pierwszej na świecie czekolady oraz miejsc, gdzie ona powstaje każdego dnia. Następnie uczestnicy wycieczki mogli zrobić swoją własną czekoladę i zabrać ją do domu. Pobyt w muzeum bardzo zainteresował uczniów, wszyscy bardzo chętnie brali udział w wykładzie i się wypowiadali. Po tym jak wszyscy otrzymali już swoje smakołyki, wybraliśmy się na kręgle. Było wiele zabawy, a uczniowie mogli się integrować i poznawać.

Maja Rozwalka

Oliwia Janiak