Ariel Przybyłowicz

Dodano 03 kwietnia 2013
Ariel Przybyłowicz

Prawo i język obcy szansą na przyszłość…

… czyli spotkanie z absolwentem Kolberga –   Panem Arielem Przybyłowiczem

Każdego roku mury naszego liceum opuszcza wielu maturzystów, którzy korzystając z wiedzy i doświadczeń wyniesionych ze szkoły średniej, są doskonałą wizytówką Kolberga. Prezentują wysokie osiągnięcia, rozwijają swoją karierę i chętnie wracają do Kościana, by opowiedzieć uczniom o tym, czym zajmują się w życiu, jak daleko zaszli i dlaczego warto przykładać się do nauki.

W środę, 3 kwietnia, naszym gościem był pan mgr Ariel Przybyłowicz, doktorant Katedry Prawa Pracy na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, współpracujący również z Uniwersytetem w Berlinie. Pan mgr Przybyłowicz uczęszczał na profil językowy z rozszerzonym językiem niemieckim. Ukończył liceum w 2005 roku, po maturze rozpoczął studia we Wrocławiu. Wiedza, którą zdobył w  murach naszej szkoły pozwoliła mu nie tylko bez trudu dostać się na studia, rozpocząć aplikację, ale też dała mu możliwość pisania pracy doktorskiej w Monachium na Uniwersytecie Maxa Plancka.

Jego sukcesem jest też to, iż zaproponowano mu prowadzenie wykładów również dla studentów niemieckich w Berlinie na Uniwersytecie Humboldta.

Zebranym na spotkaniu uczniom opowiadał o trudach zawodu prawnika, ale również zachęcał do poznawania języków obcych, gdyż ich znajomość daje o wiele większe możliwości( jego ulubionym językiem obcym jest język niemiecki) Pojawiło się wiele pytań związanych z pracą, z nauką, a także odnośnie wspomnień z czasów licealnych.

Spotkanie to umożliwiło nam spojrzenie na jeden z najtrudniejszych kierunków studiów z innej perspektywy. Z pewnością rozwiało obawy niektórych z nas, a innych zachęciło.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej
07 listopada 2023
Grupa Rekonstrukcji Historycznej "Tschuff "
Lekcja poezji w klasie 1g