« powrót 15 października 2015

Alzey 2015

To już 25 rok współpracy oraz integracji między uczniami ze szkoły Elizabeth-Langgasser-Gymnasium w Alzey oraz rówieśnikami naszej szkoły. W 2014 roku to my odwiedziliśmy land Nadrenia-Palatynat, poznając zwyczaje i kulturę, a w tym roku wyczekiwaliśmy przybycia naszych kolegów z niecierpliwością.

To już 25 rok współpracy oraz integracji między uczniami ze szkoły Elizabeth-Langgasser-Gymnasium w Alzey oraz rówieśnikami  naszej szkoły. W  2014 roku to my odwiedziliśmy land Nadrenia-Palatynat, poznając  zwyczaje i kulturę, a w tym roku  wyczekiwaliśmy  przybycia naszych kolegów z  niecierpliwością.

Nasi przyjaciele zostali powitani przez Dyrekcję szkoły i Burmistrza Miasta Kościana. Następnie udaliśmy się na spacer po Kościanie, podczas którego pokazaliśmy niemieckim uczniom piękne zakątki. Podczas  wycieczki po Powiecie Kościańskim  zobaczyliśmy m.in. pałac w Racocie, klasztor w Lubiniu oraz relaksowaliśmy się na plaży w Cichowie. Wieczorem wspólnie z naszymi niemieckimi przyjaciółmi udaliśmy się na karaoke. Piątek spędziliśmy  miło i zabawnie , wspinając się na ściance  w wieży ciśnień i obserwatorium astronomicznym.  

W weekend większość z nas udała się do Poznania, gdzie nasi koledzy szaleli na zakupach. W niedzielę wyruszyliśmy się na 3-dniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, a w drodze powrotnej  Żelazową Wolę. Naszą ostatnią wspólną wyprawą był wyjazd do Wrocławia, gdzie zwiedziliśmy najważniejsze obiekty tego miasta. Podczas podchodów pokazaliśmy naszym przyjaciołom najładniejsze zakątki naszego miasta. Lecz nadszedł czas pożegnania..

 Po 10 dniach spędzonych razem było trudno się rozstać, ponieważ bardzo zżyliśmy się ze sobą, poznaliśmy nowych ludzi o ciekawych charakterach , a przeżyte wspólnie chwile pozostaną w pamięci przez wiele lat.

Nasza wymiana była możliwa dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Kościanie, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka