Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Dodano 26 kwietnia 2017
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

25 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Alicje Mueller, Bogusz Kulus i Konrad Sykała wzięli udział w etapie diecezjalnym XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny w tym roku obejmował Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami, komentarzami i słownikiem.

Zmagania odbywały się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po części pisemnej konkursu uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat sytuacji Kościoła w Laosie i w Chinach. Uzyskane wyniki niestety nie dały naszym reprezentantom awansu do etapu ogólnopolskiego.

Co roku w konkursie biblijnym organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” uczestniczy prawie 30 tys. uczniów z 1,5 tys. placówek ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Ks. Jacek Roszkowski

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024