Zwycięstwo w etapie wojewódzkim konkursu przyrodniczego

Dodano 18 marca 2019
Zwycięstwo w etapie wojewódzkim konkursu przyrodniczego

Dnia 16 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych pt. „Zwierzęta w miastach” organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Naszą szkołę godnie reprezentowała uczennica Joanna Ostant z klasy 1g, która po eliminacjach pisemnych zakwalifikowała się do finałowej dziesiątki wielkiego finału. Uczestnicy finałowej rywalizacji odpowiadali na szereg pytań dotyczących znajomości trybu życia i cech gatunkowych licznych przedstawicieli gromad płazów, ptaków i ssaków, spotykanych w aglomeracjach miejskich. Zadaniem finalistówów było również rozpoznawanie gatunków po głosie odtwarzanym z nagrań. Po ostrej rywalizacji i podliczeniu punktacji uzyskanej przez każdego uczestnika ogłoszono ostateczny werdykt. Zwyciężczynią etapu wojewódzkiego konkursu została reprezentantka naszej szkoły Joanna Ostant. Serdecznie gratulujemy !!!

Anna Krysiuk

Życzenia Wielkanocne