Światowy Dzień Walki z AIDS

Dodano 16 grudnia 2022
Światowy Dzień  Walki z AIDS

Z okazji światowego dnia AIDS, który obchodzony jest 1 grudnia, szkolne koło PCK z tej okazji przygotowało konkurs z wiedzy na temat wirusa HIV i AIDS.  Uczniowie, którzy podali poprawną odpowiedź na wylosowane pytanie brali udział w losowaniu nagrody,  które odbyło się na auli po 6 lekcji. Do wygrania było 5 immunitetów zwalniających z kartkówek lub odpowiedzi ustnych. Każdy uczeń, który włączył się do akcji otrzymał czerwoną wstążeczkę, która jest symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS. Jest ona w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS. Mamy nadzieje, że dzięki takiej akcji uczniowie mogli dowiedzieć się czegoś nowego.

Szkolne Koło PCK

Życzenia Wielkanocne