« powrót 02 grudnia 2018

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 r. odbyła się ogólnopolska akcja charytatywna – świąteczna zbiórka żywności. Na terenie całego kraju przeprowadzona ona została w ponad 3 tys. sklepów w 500 miejscowościach.

Na terenie naszego miasta świąteczna zbiórka żywności przeprowadzona została w dwóch dniach: w piątek 30. 11. 2018 r. w godz. od 14.00 do 20.00 oraz w sobotę, w dniu 01. 12. 2017 r. od godz. 9.00 do godz. 19.00.

Akcja ta została zorganizowana pod hasłem „Dodaj świętom smaku”. Organizatorem zbiórki żywności na naszym terenie był Związek Stowarzyszeń Federacja Polskich Banków Żywności (Bank Żywności Leszno) przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem” natomiast partnerem strategicznym akcji była firma „Kamis” oraz „McCormick”. Patronami medialnymi zostali Polskie Radio „Jedynka” oraz TVP1. Dodatkowo akcję wspierał market „Tesco”.

W zbiórce żywności uczestniczyło 78 wolontariuszy – uczniów różnych klas I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie natomiast miejscem zbiórki były 4 supermarkety na terenie Kościana: Netto, Lidl, Tesco oraz Intermarche.

Kościaniacy po raz kolejny wykazali się dużym zrozumieniem oraz solidarnością z potrzebującymi. Zebrano wiele kilogramów produktów spożywczych, głównie oleju, cukru, mąki, makaronu, przetworów warzywnych i owocowych, konserw oraz różnych słodyczy, które trafią do potrzebujących na świąteczne stoły.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

Robert Padurek

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka