« powrót 06 grudnia 2017

Sukces w Festiwalu Piosenki Autorskiej

W sobotę 2 grudnia cztery uczennice naszego liceum spróbowały swoich sił w Festiwalu Piosenki Autorskiej w Lipnie Nowym

W sobotę 2 grudnia  cztery uczennice naszego liceum: Wiktoria Wawer, Zosia Potok, Klaudia Szenknecht i Weronika Rataj spróbowały swoich sił w Festiwalu Piosenki Autorskiej w Lipnie Nowym (turniej organizowany przez GOK) . W tym celu zostały napisane i skomponowane przez nas dwie piosenki: ,,Nadejdzie zima" oraz ,,Obudź się".  Po konfrontacji z innymi twórcami zajęłyśmy 2 miejsce. Usłyszałyśmy od organizatorów i jury wiele pozytywnych opinii. Miałyśmy okazję uzyskać kilka wskazówek od profesjonalistów, aktorki Karoliny Wojtko i multiinstrumentalisty  Łukasza Makosa na temat technik śpiewu i całokształtu wykonywanych utworów. Wydarzenie przebiegało w miłej, przepełnionej uśmiechem atmosferze. Poznałyśmy swoje kolejne umiejętności, których nie byłyśmy w pełni świadome.

Opiekę sprawowała nad nami pani profesor Karolina Różczka, której zawdzięczamy podjęcie jakichkolwiek prób w kierunku tworzenia i wielką motywację, kiedy myślałyśmy, że nie damy sobie rady.

Wielką pomoc otrzymałyśmy też od pana profesora Krzysztofa Wopińskiego, który ukierunkował nas w pewnych fragmentach utworów oraz zadbał o nagłośnienie, byśmy mogły poczuć się jak profesjonalistki.

Jak widać, proces tworzenia nie kończy się na samym zespole. Bardzo dziękujemy za pomoc i cieszymy się wspólnym sukcesem.

 

 

                                                                          Weronika Rataj kl. II F

« powrót Drukuj

Czytaj również:

I Liceum Ogólnokształcące im. Oskara Kolberga
Aleja Kościuszki 3, 64-000 Kościan
telefon i faks: +48 65 512 04 04
realizacja:Studio Fabryka