Spotkanie z kulturą francuską

Dodano 26 grudnia 2019
Spotkanie z kulturą francuską

19 grudnia 2019 roku młodzież kl.2f, 3f, 1d1 oraz 1D ucząca się języka francuskiego spotkała się z Michelem Bufeteau z Francji, wolontariuszem europejskim reprezentującym EVS czyli European Voluntary Service w Polsce. Michel na co dzień pracuje społecznie w Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie. Towarzyszył mu kolega wolontariusz z Rosji Maxim Ivanov. Zostali zaproszeni do naszej szkoły przez p. Elżbietę Książyk oraz p. Wiolettę Burnus.

Spotkanie przebiegało w dwóch turach, w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Michel w swoim ojczystym języku przedstawił prezentację multimedialną na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia we Francji oraz zaproponował wszystkim uczestnikom spotkania quiz interaktywny na temat wiedzy o Francji, z wykorzystaniem platformy internetowej Kahoot. Wszyscy bardzo mocno zaangażowali się w zrozumienie pytań w j.francuskim i mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat geografii, historii i kultury francuskiej, wybierając na swoich komórkach odpowiedź.

Na koniec młodzież przygotowała kilka niespodzianek dla naszego gościa. Michel został zasypany pytaniami w języku francuskim zadawanymi przez uczniów. Poza tym, uczennica kl. 1d1 Alicja Flak  zaśpiewała po francusku i zagrała na ukulele utwór „ Je ne veux pas travailler”, czym wszystkich oczarowała, a w szczególności Michela.

W ramach podziękowania za przyjęcie zaproszenia, nasz gość otrzymał wieżę Eiffela z piernika, wykonaną własnoręcznie i z własnej inicjatywy przez uczennicę kl. 1D Dominikę Nowak.

Warto uczyć się każdego języka obcego. Okazji do spotkań z cudzoziemcami jest dużo, nawet nie wychodząc poza próg naszego liceum.

Wioletta Burnus

MAMY FINALISTĘ  XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
22 kwietnia 2024
MAMY FINALISTĘ XLVII Olimpiady Języka Francuskiego!
OKWB - etap diecezjalny
22 kwietnia 2024